Naturalne kosmetyki robione w domu - piękne i zdrowe, proste w wykonaniu

Naturalne kosmetyki DIY to doskonała alternatywa dla tych na drogeryjnych półkach. Dzięki ogromnej dostępności półproduktów służących do ich przygotowania, możesz bawić się i eksperymentować z różnorodnymi kolorami, zapachami i składnikami o różnym działaniu. Zrób własne kosmetyki dla całej rodziny, także dla dzieci. Możesz wykorzystywać je do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Do produkcji naturalnych kosmetyków polecamy w szczególności masła i oleje kosmetyczne, a także olejki zapachowe.

Zainspiruj się naszymi propozycjami lub skomponuj własny, unikalny skład, dopasowany do Twoich preferencji i potrzeb skóry.

Przedstawiamy łatwe do przygotowania, pięknie pachnące, bezpieczne w stosowaniu kosmetyki - żele i płyny pod prysznic, peelingi, kule kąpielowe, musy, kremy i mydła. Pod każdym zdjęciem znajdziesz listę potrzebnych Ci produktów i narzędzi oraz przepis krok po kroku.

Prezentujemy receptury oparte na naturalnych, przyjaznych zdrowiu i środowisku składnikach. Możesz je dowolnie modyfikować dodając barwniki w Twoich ulubionych kolorach oraz różnorodne olejki zapachowe i eteryczne, lśniące drobinki, suszone owoce czy przyprawy.

Wszystko zależy od Twojej wyobraźni!