Żel pod prysznic Błękitna Laguna

Kategoria:Inne

Data :21 października 2015

Facebook :Link

Autor :Kamila Magdij

Zobacz produkty wykorzystane
w powyższych materiałach!

Przejdź do sklepu

Żel pod prysznic - Błękitna Laguna

Do zrobienia mydełek glicerynowych będą potrzebne:

Składniki:
• Żel pod prysznic Baza
• Muszle
• Barwnik błękitny
• Olejek zapachowy Algi morskie


Narzędzia:
• Butelka o szerokiej szyjce – opcjonalnie – jeśli muszle są duże
• Rafia
• Kawałek papierowej serwetki


Czas wykonania:
ok. 30 min.


Receptura:
Żel pod prysznic baza ma właściwości zawieszające, więc można z niego zrobić prawdziwe cuda! Dodane składniki nie opadają na dno a unoszą się w żelu. Nawet muszle choć są ciężkie, również nie opadają całkowicie na dno, tylko uroczo dryfują w żelu.
Wariant A – Jeśli muszle są dość duże Do butelki z szeroką szyjką ( ja wybrałam szklaną butelkę po napoju Kubuś) wsypałam muszle. Pamiętaj aby przed wsypaniem muszle porządnie umyć a najlepiej wyparzyć we wrzątku. Dodałam olejek zapachowy około 8-10 kropli. Wymieszałam – wstrząsnęłam. Żel zrobił się chwilowo mętny ale nie należy się tym przejmować. Po około godzinie wraca do poprzedniego wyglądu. Dodałam 1 kroplę barwnika błękitnego i delikatnie zamieszałam. Żel ma właściwości zawieszające, więc przez długi czas barwnik pozostaje w jednym miejscu – jeśli wymieszamy go jedynie na wysokości 3 cm od szyjki butelki to tam pozostanie. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt nie należy wstrząsać butelką, żeby się nie zmieszał z pozostałą częścią żelu. Zakręciłam butelkę, nałożyłam fragment papierowej serwetki z kamiennym wzorkiem i przewiązałam rafią.
Wariant B – Jeśli muszle są małe Możesz przygotować żel w butelce w której został zakupiony – jest z pewnością wygodniejsza do użycia pod prysznicem  Odlej 1/3 żelu z butelki plastikowej w której znajdował się żel. Wsyp do butelki z pozostałym żelem umyte i wyparzone muszelki i wykonaj pozostałe czynności zawarte w wariancie A